Mistrovství republiky ve flyballu

09.09.2015 10:58

Nebudu vás napínat - Mia Bowie jsou 2 vicemistři ČR!!!!!

Toto mistrovství bylo pro mě již 7. mistrovstvím a opět nezapomenutelné. Člověk by si řekl, že za těch několik let ho už nic nepřekvapí a je přeci jen vytrénovaný, ale na flyballové infarktové stavy se asi ani zvyknout nedá.
Jako v přípravě na každý letošní turnaj začaly komplikace ještě před závodem samotným. The Rebels Hardcore bylo v oslabení kvůli zranění Zápy, psa na kterého jsme se mohli spolehnout, že vždy donese míček. Tím pádem jsme přišli o nepostradatelnou možnost vystřídání Bowieho, který je sice rychlejší, ale je to ještě mlaďoch a míček občas pouští. Museli jsme tedy povolat Bladeho z Rock and Rollu.

A máme tady neděli 6.9.2015 ráno. Přejímka probíhá bez problémů, boxy prošly kontrolou (střílejí víc jak 61cm), následuje slavnostní zahájení naší státní hymnou a jde se do bojů.
12 nejlepších českých družstev jde bojovat o ten nejvyšší titul – Mistr České republiky.

První rozběh Speed trialu. Na dráhu posílám sestavu Mia, Erzo, Twixie, Zibby. Jiří prohlásí, že by radši střídal na Miu, kde si je jistější. Hned v prvním běhu je čas 17,35s což na začátek není vůbec špatné. V ostatních bězích byly chyby, tak se nepočítaly, ovšem ani jedna chyba nebyla Jiřího – 4x OK. Vypadá to, že si může být jistý i se střídačkami na Twixie :-) Časy ostatních družstev mě velice překvapují, není na co čekat a na dráhu jde do druhého rozběhu naše nejrychlejší sestava: Mia, Erzo, Twixie, Bowie. Na střídačkách máme opravdu véééliké rezervy a čas 17,10s se stává naším nejlepším za dopolední část. V posledním rozběhu dopolední části nastupuje 2x Bowie (zkusíme zda nevylepšíme čas) a 2x Blade. Čas jsme sice nevylepšili, ale Blade prošel zkouškou, vše bezchybné a dokonce s nejlepším jeho časem 4,19s.
Dopolední Speed trial máme za sebou, umístili jsme se na 4.místě, takže máme jeden ušetřený rozběh. Vše jde podle plánu. Nálada rebelů je skvělá i přes ten šílený vítr a déšť. Alžběta se mezi polední pauzou stává ženou a Janička naopak klesá do svých dětských let :-) (někteří čtenáři asi tuto větu nepochopí, hold musíte se stát Rebely, abyste věděli oč tu běží).

A jdeme na to! Odpolední Double Elimination (kdo dvakrát prohraje, ten končí). Déšť ustává. Zima je větší. Vítr stále fouká. Nutno dodat, že časy jsou opravdu vyrovnané. Dopolední 8.místo má čas 17,68s! Rychlost českého flyballu stoupá neskutečným tempem. Pohled na obřího vyřazovacího pavouka je děsivý. Vzpomínáme, jak jsme se před třemi roky dokázali z úplně spodní části prokousat až nahoru do finále…
Jdeme až 6.rozběh, takže sledujeme potencionální soupeře. O Lavině, HT Prague a DogDragonech nepochybujeme. Rozhoduje se o našem soupeři a tím se stává družstvo Crazy Balls, které ve Speed Trialu mělo čas 17,15s, tedy jen o 0,05 horší než my! Bereme tedy to nejlepší, co máme a jdeme na to. Jde to až podezřele hladce – 3:0 a postupujeme v pavouku výš. Tady bych chtěla podotknout, jak skvělé je běhat na 4. pozici :-) moje 2 střídačky OK a poslední střídačka 0,13. Hold když vidíte, že na vedlejší dráze 4.pes ještě nevybíhá, proč byste se nějak nervovali, že jo… Ovšem když pak koukám na ty střídačky, tak ostatní měli i střídačku 0,28s.. Takže vlastně žádný stres na žádné pozici. Kromě startovního psa! Tam to musí být vždy precizní a také to precizní je <3
Nálada je stále dobrá i přes vizi Terky: „No, s Lavinou prohrajeme, s tím dalším vyhrajeme, pak nás čekaj dragoni, takže končíme a 4.místo je naše. Super…“ Samozřejmě dostala „seřváno“ za její „pozitivní“ myšlení. Netrvalo dlouho a seřváno jsem dostala i já při pochybnostech o Bowiem :-)
Jako další nás čeká Lavina Delta (16,61s). Bylo by to krásné jít po červené až do finále… Ovšem musíme si přiznat, že TENTO rok na Lavinu ještě nemáme. Erzo proto odpočívá a na plac jde Zibby, který si asi všiml soupeřů a v prvním běhu dal čas 4,18s!! Chodský pes!! Zírejte a záviďte! :-)

Zibby

Proti Lavině Delta běžel Zibby za 4,18s

I přes maximální snahu nás všech prohráváme s Lavinou 3:0. Stále jde vše podle plánu. Trošku namyšleně jsme si jistí, že dalšího soupeře porazíme. Bude to vítěz souboje R.U.P. versus Pink Pirates. Necháváme proto tentokrát odpočívat Bowieho a proti Pink Pirates nastupuje Blade. Víme, že nemusíme tlačit na pilu a se střídačkami 0,15 se zdá, že vyhráváme 3:0. Omyl. Hlavní rozhodčí dává bod Pirátům, za to, že naše PRTka Twixie je krmena ještě na parkuru…? No hádat se nebudeme, dopoledne jsme od ní dostali napomenutí a ztracený běh za to, že běhá do doběžiště druhého týmu… teď zase pamlsky… Někomu náš ultra skvělý a rychlý PRT leží v žaludku :-P Víme, že není Twixinka úplně svatá, ale kdo ji zná od začátku, tak musí uznat, že máme kus práce za sebou (například to, že může běhat na 3.pozici). Žádné diskuse s váženou paní rozhodčí nezkoušíme a chystáme se tedy ještě jednou na start.
Čtvrtý běh jsme zodpovědně vyhráli (no nebylo to zbytečné? :-P ), je to 3:1 a posouváme se výš.

Trošku mi leží v hlavě Terčina vize.. Čekají nás totiž Dragoni.. Sestava je jasná – Mia, Erzo, Twixie, Bowie a nastupuje na modrou (rebelskou) dráhu. Nejhorší jsou ty chvíle, když rozhodčí pískne a ptá se nabíječů zda jsou připraveni. Stojím na startu s Bowiem, úplně vzadu, všechny mám před sebou. Zhluboka se nadechuji a říkám si „když to vyhrajeme, jsme třetí. Obhájili bychom loňské 3. místo“. Myšlenku rychle zaženu, pohladím Bowieho, pošptám mu „přines mi míček“ a náhle PÍÍÍSK a Mia vybíhá na dráhu se startem 0,06. Erzo OK, ozývá se EJS na druhé dráze: „MAJ CHYBU, MAJ CHYBU!“, řvou snad všichni, Terka kývne a pouští na jistotu. Slyším Janu už klidným hlasem „Míšo, ty víš viď“, kývám pouštím a je to 1:0 pro nás!!! Uklidňuji sama sebe „Nemysli na to, běžíme!“. Druhý běh nepatřil k těm slavným. Erzo pustil míček. Pro Twixie moc velké lákadlo, bere Erzův míček a vrací se s ním. Opravujeme dva psy a s časem 34,07s běh rozhodne nevyhráváme. Nevadíí, jedeme dál. Třetí běh je od našich psů precizní práce, naše střídačky nejsou nejlepší a Bowie vybíhá s posledním psem Dragonů nastejno. Pan Jim je na boxu o něco dřív a já si už říkám „škoda“… Ovšem Bowie překvapuje! Za nožičkama se mu úplně práší a je v cíli dřív než Jim!! Neuvěřitelné!! Moje „malé“ miminko je tááák rychlé! Je to 2:1 pro nás. Nálada všech v týmu zdá se být skvělá – ještě jednou a je to naše! Pííísk, předčasný start Dragonů – děkujeme, náš byl 0,10, tak měl Bořik možnost si ho vylepšit na 0,03. Viděla jsem, že po běhu Erzíka jsou Dragoni trošku pozadu a dovoluji si větší střídačku – teď bych si za ni nafackovala. Jim je opět dřív na boxu než Bowie. Zdá se to být ztracené, ale Bowie Jima dobíhá a bránou proběhli současně! Všichni koukáme na světelnou ceduli a čekáme, až se rozsvítí časy družstev – JE TOOO TAAAAM!!! Bowie byl v cíli o 0,03s dřív!!!! Naše radost se vůbec nedá popsat!! Skáčeme, radujeme se, nemůžeme tomu uvěřit! DOKÁZALI JSME TO!! Podáváme si ruce s Dragonkama, odcházíme z parkuru, fláknu sebou o zem a děkuju mému blonďatému chlapečkovi, děkuji celému týmu a užíváme si tu chvilku.
Přijde Blanka a vrátí nás zpátky na zem „Pojďte těm psům dát alespoň napít, za chvíli zase běžíte“. Má pravdu. Byla asi pětiminutová pauza a čekalo nás semifinále s Hop Trop Prague. Na parkur jsme přicházeli naprosto klidní, se skvělým pocitem, šli jsme si to užít. Na našich psech bohužel bylo vidět, že pauza byla příliš krátká a nestihli se řádně zregenerovat. HT Prague má psy odpočaté.

To, co nastalo bylo takové krásné, doslova REBELSKÉ, semifinále… :-) Nálada byla skvělá, Janička uprostřed mezi družstvy „sedí“ na zemi a tancuje, Sabina jako hlavní rozhodčí se na všechny směje, z davu slyšíme „tak Rebelové, ještě jednou!“… A je odpískáno. Naši psi toho měli opravdu dost. Erzo pouští míček, Twixie bere jeho míček a vrací se (EJS jí naměřilo rekordních 3,03 :-D ), opravujeme dva psy. První prohra. V druhém běhu se Twixie pere s míčkem, druhá prohra. Ve třetím běhu já kr…. dávám předčasnou střídačku – vedle ale svítí taky chyba posledního psa! Opraví dříve jejich Chloe, anebo náš Bowie? Oba běží zpátky, volám na Bowieho cosi, otáčí se, řvu „Pusť! Pusť!“ a Bowie vbíhá na dráhu dřív než Chloe ovšem s míčkem v zubech. Musím se přiznat, že jsem mu moc nevěřila, ale už běží zpátky a chyba zhasla! Asi to znamená, že míček vyměnil – je to boreec, mamince přinesl ten správný :-) Běh tedy vyhráváme a je to 2:1 pro soupeře. Trocha toho adrenalinu musí být :-) Další běh byl velice zábavný…
Mia pustila míček před poslední překážkou – chyba.
Erzo předčasná střídačka – chyba.
Twixie předčasná střídačka – chyba.
Semafor byl opravdu veselý… Přemýšlím, zda držet basu a narvat tam chybu, ale říkám si neee, pustím to v klidu. Plán to byl hezký. Jenže Twixa si všimla míčku, který tam nechala Mienka, a tak to těsně za poslední překážkou otočila a hopsla si pro něj zpátky. A Bowie už běžel…

Twixa1

Nabíječka Eva má hrůzu v očích…

Twixa2

…Bowie bez zaváhání Twixu přeskakuje…

Twixa3

…a Twixie si říká: „Kdepak je ten tenisák?“

Svítí nám celý semafor. Co mysíte, stihneme opravit? :D :D :D

ejs

Flyball hledá superstar !

Ani nevím co se dělo u soupeřů, za Rebely musím říct, že tento poslední rozběh jsme si fakt užili, i když jsme v něm byli poraženi. Byla to prostě sranda a mohli jsme si aspoň myslet, že spíše než vítězství Prágů ocenili diváci bouřlivým potleskem naši show :-)

Táákže :
THE REBELS HARDCORE JE 2. VICEMISTR ČR I PRO ROK 2015!!!

Pro trenéra a kapitána je to ještě o trošku lepší pocit, než pro jednotlivce daného družstva. Připravujete družstvo po celý rok a i přesto, že vám jsou často házeny klacky pod nohy, to vydržíte a dotáhnete to na Mistrovství republiky, kde vám tu dřinu všichni lidi vrátí. Díky moc týme!
Díky:
- Bořikovi a Mience – s touto dvojicí na startu prostě víte, že to bude vždy dobře odvedená práce
- Martinovi a Erzíkovi – sezona 2015 je pro ně první a oba se za tak krátkou dobu dokázali skvěle utužit, držet nervy na uzdě a odvádět skvělé výkony
- Jiřímu s Zibbymu – tohohle člověka můžete postavit na jakoukoliv pozici na jakéhokoliv psa a vždy vám vystřídá na OK. Ne na ok, ale na OK (přiznávám, že občas toho zneužívám ;-)
- Terce a Twixie – udržet nervy i přes toho skvělého šíleného terriera, se kterým to není vždy tak jednoduché (jen trošku vylepšíme to „pozitivní“ myšlení ;-) )
- Alžbětě a Bladeovi – že byla nevěrná svému Rock and Rollu a pomohla nám k tak skvělému výsledku.
- Bowiečkovi – za ty jeho skvělé finishe!
- Nabíječce Evičce – která na nás nezanevřela a jezdí za námi takovou dálku
- Janičce, Blance, Anetě, Tomášovi, Kamilovi, Nikole, Kátě, Pavle za to, že s námi jeli a pomáhali nám.

The Rebels na Mistrovství republiky:

2007 : 2.místo 2.divize
2008: 3.místo 2.divize
2009: 3.místo
2010: 7.místo
2011: 8.místo
2012: 2.místo
2013: 3.místo
2014: 3.místo
2015: 3.místo
2016: …………
už je na čase to 3.místo prolomit, že? ;-)

Speciální poděkování patří Kláře Mackové a Markétě Šulcové za to, že mi tak věřily a udělaly mě tenkrát kapitánem. Za jejich cenné rady, kterými se řídím dodnes a v těžkých chvílích si na ně obzvlášť vzpomenu – děkuju!!!

Míša Nováková
kapitánka Hardcoru a trenérka Rebelů
The Rebels Hardcore

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.